End of Regular Session - Summer 2018

Top Gun Awards:
 
8-Ball: Merritt Lawson (Kearney), Buck Galloway (Gibbon), Patty Van Horn (Kearney)
 
9:Ball: Darren Rowlette (North Platte), Lisa Pacheco (North Platte) 
 
 
 
McCook Area Sunday 8-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Chalk Jockeys ($250), 2nd - Totally Confused ($150), 3rd - Shooters 8-Ball ($100)
MVP Winners:Dan Van Cura, Kyle Rollenhagen, Mike Shafer
Sportsmanship Award:Longshots
Wildcard team:KWITCHERSNIVLIN
 
North Platte Area Sunday 9-Ball
 
Prize Money Winners:1st - WWDD ($300), 2nd - Eagles Club II ($180), 3rd - Havin' Fun ($120)
MVP Winners:Lisa Pacheco, Darren Rowlette, Ron Axtell
Sportsmanship Award:Platte Bar
Wildcard team:Platte Bar
 
Ogallala Area Sunday Masters
 
Prize Money Winners:1st - Kahoots I ($132)
Sportsmanship Award:Kahoots I
Wildcard team:Shooters
 
Kearney Area Sunday 8-Ball
 
Prize Money Winners:1st - American Legion ($240), 2nd - Just the Tip ($160)
MVP Winners:Patty Van Horn, Eric Garrels, Buck Galloway
Sportsmanship Award:VFW
Wildcard team:I Don't Give A Shot
 
McCook Area Monday 8-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Beaver Creek Bankers ($198), Flatliners ($132)
MVP Winners:Kathy Haddix, Lloyd Lavery, Brandon Burton
Sportsmanship Award:Frank's Predators
Wildcard team:Frank's Predators
 
Ogallala Area Monday 9-Ball
 
Prize Money Winners:1st -  Sloppy Joe's ($312), 2nd - Brent's Ballers ($208)
MVP Winners:Rick Brown, Johnny Graves, Daniel Beauchamp
Sportsmanship Award:Swede's I
Wildcard team:Kahoots I
 
Alliance Area Monday 9-Ball
 
Prize Money Winners:1st - That One Team ($312), 2nd - Players Sports Bar I ($208)
MVP Winners:Truen Henderson, Nathan Grant, Vinny Moreno
Sportsmanship Award:9 Lives
Wildcard team:Lucky Styx
 
Custer County Area Monday 8-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Damn Str8's ($198), 2nd - Misfits ($132)
MVP Winners:John Mach, Tim Brandt, Bret DeBusk
Sportsmanship Award:Sly's II
Wildcard team:Sylvester's I
 
Cozad Area Tuesday 8-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Rack Attack ($288), 2nd - Darn Small 8's ($192)
MVP Winners:Carrick Fenstermacher, Rebecca Molden, Rich DeRockbraine
Sportsmanship Award:Hot Shots
Wildcard team:Big E's I
 
North Platte Area Wednesday 8-Ball
 
Prize Money Winners:1st - North Platte Raiders ($264), 2nd - Banks N Spanks ($176)
MVP Winners:Clyta Kemp-Alexander, Chris Barber, Ron Allen
Sportsmanship Award:House Bar
Wildcard team:Eagle's Wild Bunch
 
McCook Area Wednesday Masters
 
Prize Money Winners:1st - Different Strokes ($132)
Sportsmanship Award:TJ's
Wildcard team:Frank's
 
Ogallala Area Thursday 8-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Ole's 8-Ballers ($290)
MVP Winners:Gary Couch, Zenobia Tyrell, David Barnes
Sportsmanship Award:Wake and Break
Wildcard team:Admiral's Cove
 
Kearney Area Wednesday 9-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Sassholes ($290)
MVP Winners:Cheyenne Weiss, Brian Stockman, Eric Baker
Sportsmanship Award:Big Apple
Wildcard team:Heros Across Nebraska
 
McCook Area Thursday 9-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Frank's Crazy Crew ($252), 2nd - The Orphans ($168)
MVP Winners:Kristeena Brittain, Bret Hagan, Bret Holloway
Sportsmanship Award:Frank's Crazy Crew
Wildcard team:The Outlaws
 
 
Cozad Area Thursday 9-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Strokin' 9 ($330), Team Sasquatch ($220)
MVP Winners:Raebecca Coover, Cindy Messersmith, Jory Wood
Sportsmanship Award:The Eagle Eye
Wildcard team:Misfits
 
 
Custer County Area Thursday 9-Ball
 
Prize Money Winners:1st - Lounge Lizards ($252), 2nd - Bohica ($168)
MVP Winners:Bobby Baxter, Tab Keller, Dan Burnett
Sportsmanship Award:The Drifters
Wildcard team:Sylvester's I